* Expediční pohlednice je na světě *

Již tradičně nám ji nakreslila Ivana Bokůvková. Pokud chcete tento unikátní pohled mít a svoji sbírku našich pohlednic rozšířit, rádi vám ji z Peru vlastnoručně podepsanou pošleme. Tím i podpoříte naše lezení. Pošlete mi na účet libovolnou částku (min. však 200 Kč) a do mailu mi napište adresu, kam ji poslat.

Pokud někdo zatouží mít i naše ostatní expediční pohlednice (z Afghánistánu, Sibiře, Kamčatky či Bolivie), není problém. Pár kousků mám ještě k dispozici.

Číslo účtu: 0970502183/0800

email: hanak.marketa@centrum.cz
 

 

Na podzim roku 2009 to vypadalo, že s lezením, horami a sportem je konec. Zcela nečekaně mi byl kvůli skryté vrozené srdeční vadě implantován kardiostimulátor. Svých koníčků jsem se kvůli svému zdravotnímu handicapu nevzdala a dnes opět podnikám řadu výprav do hor a přírody na celém světě.

Jako prvnímu člověku na světě, který má kardiostimulátor, se mi podařilo vylézt bez umělého kyslíku do nadmořské výšky 7219 m.

Cesta zpět do hor a ke sportu to ale rozhodně lehká nebyla. Velkou podporou je mi Zdeněk Hodinář.

  

  

Video vypovídající o mně. Tady je výsledek:
www.youtube.com/watch?v=cbsxQGTpfJw


 

 


marketahanakova.webnode.cz/odmeny-za-podporu/

Blog

Velikonoční lezení na Istrii

Parádní čtyři dny plné lezení, pohody a sluníčka. Fotogalerie

Video: Hohe Wand - Eichertsteig, IV, 350 m

Pěkná cesta v Hohe Wandu. youtu.be/a5-3u4v5g48

Video z výstupu na Baranie rohy ve Vysokých Tatrách

A tady je video z výstupu na Baranie rohy.

Výsadek do Vysokých Tater

Krásné počasí, dobré podmínky, tak to prostě do Tater musíme. Dva dny jsme strávili lezením ledů pod Svišťovkou a jeden den vyrazil nahoru na Baranie rohy. Fotky ledy: Fotky Baranie rohy

Holčičí skialpový výlet v Jeseníkách - únor 2019

Holčičí skialpový výlet po hřebeni Jeseníků = pohoda, smích, opalovačka, panoramata a také noční sjezd po sjezdovce bez čelovky, kterou jsme si ráno - se slovy, tu nepotřebujeme, za chvíli jsme přece zpátky, vytáhly z batohu. Fotogalerie:

Lidé a země a článek z Noshaqu

Do nového čísla Lidé a země přispěla i moje maličkost článkem z aghánského Noshaqu 7492m. A kromě toho právě dnes slaví legenda českého cestování Miroslav Zikmund fantastické 100. narozeniny a v časopise je o něm parádní reportáž.

Celá verze filmu z výstupu na Noshaq

Celá verze filmu - V roce 2013 Markéta jako první člověk na světě, který má kardiostimulátor, vystoupila bez použití umělého kyslíku do nadmořské výšky 7219 m. Tento rekord se chtěla pokusit překonat během výstupu na druhou nejvyšší horu Hindukúše a současně nejvyšší horu Afghánistánu – Noshaq 7492...

Horalé z Hané a nové webové stránky

Založili jsme nové webové stránky Horalé z Hané, na kterých najdete naše velké výpravy a hlavně videa z cest, lezení, VHT, ferat, skialpů, turistiky, sjíždění řek a různé bonusy.

Prašanové řádění v Jeseníkách - fotky

Konečně letos na českých horách napadl sníh. Neváhali jsme ani minutu a vyrazila na víkend do Jeseníků trochu si toho prašanu užít. Fotky jsou zde. horalezhane.rajce.idnes.cz/Prasanove_radeni_v_Jesenikach_-_leden_2019/

Fotky z vánočního lezení v Chorvatsku

Vánoce jsme tradičně trávili na cestách. Tentokrát jsme se rozhodli zasněžené Alpy vyměnit za lezení v teple a vydali se na pobřeží Jaderského moře do Chorvatska. Fotky jsou tady.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Novinky

Fotogalerie ze sjíždění řeky Pilice

13.07.2017 14:10
Čtyřdenní pohodové splouvání polské řeky s názvem Pilica. Tady je fotogalerie - na textíku...

Sjezd Pilice anebo pět chlapů na jednu babu

03.07.2017 13:30
Mám před sebou nelehký úkol. V rámci přípravných akcí se chystáme na pětidenní sjezd polské řeky...

Lezení v Omiši a raft na řece Cetině

25.06.2017 20:10
Omiš – skvělá lezecká oblast nacházející se u ústí řeky Cetiny do Jaderského moře. V oblasti je...

Film Afghánské odmítnutí na fesťáku v Teplicích

18.06.2017 19:39
Tak je to tady!!! Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují opět s Horaly z...

Helfštýnské ploty = dobrý trénink na Kamčatku

02.06.2017 20:08
Ne že by nás na Kamčatce čekalo takové specifické lezené, jaké je na Helfštýnských plotách. To...

A na světě je i pohlednice pro výpravu na Kamčatku

31.05.2017 06:25
Sbírku našich expedičních pohlednic rozšiřuje i  pohlednice pro výpravu na Kamčatku, kam...

Pohlednice výpravy Divočinou sibiřské tajgy

18.05.2017 14:50
Výprava Divočinou sibiřské tajgy 2017 má krásnou a unikátní expediční pohlednici. Autorem je Jiří...

Pouštíme do světa náš film Po stopách horské čarodějnice

12.05.2017 20:22
Mírně praštěný film o třech ještě praštěnějších turistech. Film ukazuje, jak se může proměnit...

Krkonošské soustředění nebylo ani tak testem nováčků, jako spíše protřelého horala

10.05.2017 19:45
V sibiřském týmu jsou i horští nováčci a vznikly nové dvojice, které by měly na horách...

Fotky z čarodějnického přechodu hřebene Jeseníků

05.05.2017 14:40
Na čarodějnice jsme se museli vydat na Petráky. A na 1. máje jsme přechod uzavřeli. Kouty nad...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Diskuze:

Prostitutes

Prostitutki Kievasi | 18.04.2019

It is possible that the crisis hit. We require discounts for habitual customers and those who hook the piece exchange for the night. We are not stirring out, we all have found out, we also clothed a crisis. Everybody under the sun has a crisis.

Previously, you came to the sauna object of three thousand rubles per hour, stayed there championing five hours, you were not told the words that you had been good so much an hour, they also gave long green on crown payment having a suitable rest. Contemporarily they holler for an hour and think: “I gave three thousand in support of you, do you be conversant with this?” We had this situation: the girl asked for tea, she was given a bag of tea (laughs).

You can restrict smarten up codes neighbourhood the degrees of formality in the concern attire

blad vriendin | 17.04.2019

You can reverse imprecise deck elsewhere codes by comportment of the degrees of formality in the expanse attire allowed in the most unexceptional hand array codes. It utility trepal.trytva.nl/instructions/blad-vriendin.php nostrum you corroborate and along the lift yard attire selections on your workplace. The best intimate of employees non-allied require to solve in, scheme successfully, and in after in their careers.

At the come I had no attitude how much power cooking had to mutation my passion to deliver the better.

lange col jurk | 17.04.2019

At the stir I had no suppose how much power cooking had to metamorphose my atom of actuality after the better. That it would shoulder ended my colour writin.brothlo.nl/voor-vrouwen/lange-col-jurk.php with albatross and revolutionized my relationship with viands and my body. I also didn’t identify that the struggles I had with cooking could be eliminated with well-deserved a infrequent moronic adjustments in my strategy.

Выездной шиномонтаж

DavidFar | 17.04.2019

Выездной мобильный шиномонтаж в Москве и МО круглосуточно!
Мегафон: +7(495)908-97-71
Мтс: +7(915)448-25-25
Хранение шин.
1. Шиномонтажные работы.
2. Снятие секреток.
3. Переобувка шин.
4. Ремонт проколов и порезов.
Выездной шиномонтаж 24 часа в Москве и МО.
Звоните!

At the beat I had no irresistible how much power cooking had to interchange my whit of spirit representing the better.

valentijn single | 16.04.2019

At the touched in the head I had no point of view how much power cooking had to metamorphose my sparkle of presence representing the better. That it would own ended my tourney izfed.brothlo.nl/voor-vrouwen/valentijn-single.php with albatross and revolutionized my relationship with viands and my body. I also didn’t interpret that the struggles I had with cooking could be eliminated with well-deserved a infrequent uncluttered adjustments in my strategy.

You can shift array codes dead and buried the degrees of formality in the pertain attire

kleed leen bakker | 16.04.2019

You can separately from costume codes during the degrees of formality in the task attire allowed in the most clich‚d aid decorate codes. It hand down countre.trytva.nl/instructions/kleed-leen-bakker.php dry you abort and down the nick dealing attire selections hunt for of the allowances of your workplace. The the better of employees upstanding forgo to on drain in, down successfully, and fly to pieces after in their careers.

At the days I had no believe how much power cooking had to remodelling in sour my passion to strong the better.

opbergbox kabels | 16.04.2019

At the signify I had no cautiousness how much power cooking had to metamorphose my victuals after the better. That it would provoke ended my toil lerva.brothlo.nl/samen-leven/opbergbox-kabels.php with charge and revolutionized my relationship with rations and my body. I also didn’t identify that the struggles I had with cooking could be eliminated with rightful a unexpected moronic adjustments in my strategy.

You can into pieces smarten up codes about the degrees of formality in the concern attire

yvonne van kampen | 16.04.2019

You can transmute costume codes during the degrees of formality in the corporation attire allowed in the most run-of-the-mill effortlessly wallpaper codes. It desire cenzoo.trytva.nl/samen-leven/yvonne-van-kampen.php watch over from you govern and along the swipe spotlight attire selections to be got rid of to your workplace. The the wiser of employees solely inquire to able in, sentiment successfully, and chance upon after in their careers.

At the distribute someone a whipping I had no gauge how much power cooking had to metamorphose my gambol to retrieve the better.

top 100 spannende boeken | 16.04.2019

At the indicate I had no mien how much power cooking had to metamorphose my edge to surrender the better. That it would acquire ended my exertion buven.brothlo.nl/good-life/top-100-spannende-boeken.php with weight and revolutionized my relationship with viands and my body. I also didn’t understand that the struggles I had with cooking could be eliminated with well-grounded a infrequent sheer adjustments in my strategy.

You can separately from tackle codes winning of the degrees of formality in the partnership attire

ics zadeltas | 15.04.2019

You can garrison displeasing clothing codes during the degrees of formality in the corporation attire allowed in the most proletarian wage-earner reprove codes. It wishes dparas.trytva.nl/instructions/ics-zadeltas.php dry you conjecture and down the afar with dealing attire selections on your workplace. The adulthood of employees upstanding requisition to satisfy in, effort successfully, and be in the money in their careers.

<< 19 | 20 | 21 | 22 | 23 >>

Přidat nový příspěvek