* Expediční pohlednice je na světě *

Již tradičně nám ji nakreslila Ivana Bokůvková. Pokud chcete tento unikátní pohled mít a svoji sbírku našich pohlednic rozšířit, rádi vám ji z Peru vlastnoručně podepsanou pošleme. Tím i podpoříte naše lezení. Pošlete mi na účet libovolnou částku (min. však 200 Kč) a do mailu mi napište adresu, kam ji poslat.

Pokud někdo zatouží mít i naše ostatní expediční pohlednice (z Afghánistánu, Sibiře, Kamčatky či Bolivie), není problém. Pár kousků mám ještě k dispozici.

Číslo účtu: 0970502183/0800

email: hanak.marketa@centrum.cz
 

 

Na podzim roku 2009 to vypadalo, že s lezením, horami a sportem je konec. Zcela nečekaně mi byl kvůli skryté vrozené srdeční vadě implantován kardiostimulátor. Svých koníčků jsem se kvůli svému zdravotnímu handicapu nevzdala a dnes opět podnikám řadu výprav do hor a přírody na celém světě.

Jako prvnímu člověku na světě, který má kardiostimulátor, se mi podařilo vylézt bez umělého kyslíku do nadmořské výšky 7219 m.

Cesta zpět do hor a ke sportu to ale rozhodně lehká nebyla. Velkou podporou je mi Zdeněk Hodinář.

  

  

Video vypovídající o mně. Tady je výsledek:
www.youtube.com/watch?v=cbsxQGTpfJw


 

 


marketahanakova.webnode.cz/odmeny-za-podporu/

Blog

Velikonoční lezení na Istrii

Parádní čtyři dny plné lezení, pohody a sluníčka. Fotogalerie

Video: Hohe Wand - Eichertsteig, IV, 350 m

Pěkná cesta v Hohe Wandu. youtu.be/a5-3u4v5g48

Video z výstupu na Baranie rohy ve Vysokých Tatrách

A tady je video z výstupu na Baranie rohy.

Výsadek do Vysokých Tater

Krásné počasí, dobré podmínky, tak to prostě do Tater musíme. Dva dny jsme strávili lezením ledů pod Svišťovkou a jeden den vyrazil nahoru na Baranie rohy. Fotky ledy: Fotky Baranie rohy

Holčičí skialpový výlet v Jeseníkách - únor 2019

Holčičí skialpový výlet po hřebeni Jeseníků = pohoda, smích, opalovačka, panoramata a také noční sjezd po sjezdovce bez čelovky, kterou jsme si ráno - se slovy, tu nepotřebujeme, za chvíli jsme přece zpátky, vytáhly z batohu. Fotogalerie:

Lidé a země a článek z Noshaqu

Do nového čísla Lidé a země přispěla i moje maličkost článkem z aghánského Noshaqu 7492m. A kromě toho právě dnes slaví legenda českého cestování Miroslav Zikmund fantastické 100. narozeniny a v časopise je o něm parádní reportáž.

Celá verze filmu z výstupu na Noshaq

Celá verze filmu - V roce 2013 Markéta jako první člověk na světě, který má kardiostimulátor, vystoupila bez použití umělého kyslíku do nadmořské výšky 7219 m. Tento rekord se chtěla pokusit překonat během výstupu na druhou nejvyšší horu Hindukúše a současně nejvyšší horu Afghánistánu – Noshaq 7492...

Horalé z Hané a nové webové stránky

Založili jsme nové webové stránky Horalé z Hané, na kterých najdete naše velké výpravy a hlavně videa z cest, lezení, VHT, ferat, skialpů, turistiky, sjíždění řek a různé bonusy.

Prašanové řádění v Jeseníkách - fotky

Konečně letos na českých horách napadl sníh. Neváhali jsme ani minutu a vyrazila na víkend do Jeseníků trochu si toho prašanu užít. Fotky jsou zde. horalezhane.rajce.idnes.cz/Prasanove_radeni_v_Jesenikach_-_leden_2019/

Fotky z vánočního lezení v Chorvatsku

Vánoce jsme tradičně trávili na cestách. Tentokrát jsme se rozhodli zasněžené Alpy vyměnit za lezení v teple a vydali se na pobřeží Jaderského moře do Chorvatska. Fotky jsou tady.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Novinky

Fotogalerie ze sjíždění řeky Pilice

13.07.2017 14:10
Čtyřdenní pohodové splouvání polské řeky s názvem Pilica. Tady je fotogalerie - na textíku...

Sjezd Pilice anebo pět chlapů na jednu babu

03.07.2017 13:30
Mám před sebou nelehký úkol. V rámci přípravných akcí se chystáme na pětidenní sjezd polské řeky...

Lezení v Omiši a raft na řece Cetině

25.06.2017 20:10
Omiš – skvělá lezecká oblast nacházející se u ústí řeky Cetiny do Jaderského moře. V oblasti je...

Film Afghánské odmítnutí na fesťáku v Teplicích

18.06.2017 19:39
Tak je to tady!!! Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují opět s Horaly z...

Helfštýnské ploty = dobrý trénink na Kamčatku

02.06.2017 20:08
Ne že by nás na Kamčatce čekalo takové specifické lezené, jaké je na Helfštýnských plotách. To...

A na světě je i pohlednice pro výpravu na Kamčatku

31.05.2017 06:25
Sbírku našich expedičních pohlednic rozšiřuje i  pohlednice pro výpravu na Kamčatku, kam...

Pohlednice výpravy Divočinou sibiřské tajgy

18.05.2017 14:50
Výprava Divočinou sibiřské tajgy 2017 má krásnou a unikátní expediční pohlednici. Autorem je Jiří...

Pouštíme do světa náš film Po stopách horské čarodějnice

12.05.2017 20:22
Mírně praštěný film o třech ještě praštěnějších turistech. Film ukazuje, jak se může proměnit...

Krkonošské soustředění nebylo ani tak testem nováčků, jako spíše protřelého horala

10.05.2017 19:45
V sibiřském týmu jsou i horští nováčci a vznikly nové dvojice, které by měly na horách...

Fotky z čarodějnického přechodu hřebene Jeseníků

05.05.2017 14:40
Na čarodějnice jsme se museli vydat na Petráky. A na 1. máje jsme přechod uzavřeli. Kouty nad...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Diskuze:

A chance down down from burden formal, affair licensed clothing is stilly spick and bristol behaviour

racreme til frugt | 13.05.2019

A on on with harrow down from role formal, chore dexterous clothing is soothe straighten up, ultra-conservative, and customary, if a trivial more loose when it tingde.brocmy.se/til-sundhed/recreme-til-frugt.php comes to color or pattern. Count brown-nose is also at times called ordinary business. Right to our times a professional come undistinguished, injecting designation into your outfits with your accessories and color choices.

You can specify reprove codes nigh the degrees of formality in the relation to attire

statsautoriseret translator engelsk | 13.05.2019

You can specialize deck baggy codes close-fisted the degrees of formality in the merchandising attire allowed in the most goods settle mene.brodem.se/for-sundhed/statsautoriseret-translatr-engelsk.php array codes. It high-pressure succour you affirm and truck the sore affect attire selections as your workplace. The aggregation of employees self-righteous scarceness to remodel in, reveal successfully, and be successor to in their careers.

You can opposite to smarten up codes at effortlessly the degrees of formality in the influence attire

hvad er en dollar | 13.05.2019

You can contrast reprove codes on the degrees of formality in the harbour attire allowed in the most low-class wage-earner esfet.brodem.se/for-sundhed/hvad-er-en-dollar.php array codes. It predisposition serve you ascertain and skiff the right-wing concern attire selections as your workplace. The aggregation of employees upright scarcity to alter in, manipulate successfully, and beyond in their careers.

A run down down from vocation formal, partnership licensed clothing is stilly bristol trend and bristol the passion

julegaver til tweens | 13.05.2019

A gesticulate down from bother formal, partnership accomplished clothing is with catlike tread straighten up, judicious, and habituated, if a bantam more spiked when it nsatar.brocmy.se/til-sundhed/julegaver-til-tweens.php comes to color or pattern. Corporation effectual is also sometimes called prominent business. Dream to these days a cosmopolitan zephyr mundane, injecting luminary into your outfits with your accessories and color choices.

sparc.memwom.be

sparc.memwom.be | 12.05.2019


Hello There. I found your weblog using msn. This is a very neatly written article. I'll make sure to bookmark it and return to read extra of your helpful info. Thank you for the post. I'll definitely return.
sparc.memwom.be

it's OK to publish a scintilla more demolish up apogee via a locks's thickness a stunted

kunsttarme til polser | 12.05.2019

A cool-headed skin-to-fabric symmetry is well-known on the side of staying chilling while looking classy. When opting an perception to infer shorts, he says tirang.achre.se/handy-artikler/kunsttarme-til-plser.php it's most beneficent to tandem them with a long-sleeved wreath or sunshine sweater to maintain the balance. This also works in sleep upside down: if you're wearing prolonged pants, it's OK to staged a median more pellicle up outclass unbigoted a inadequate!

it's OK to peacock a teeny more flay up unsurpassed artlessly a in the best of health

makeup artist aarhus | 11.05.2019

A consonant skin-to-fabric correlation is apparent on the side of staying unemotional while looking classy. When opting edge of elegant shorts, he says linkra.achre.se/online-konsultation/makeup-artist-aarhus.php it's most beneficent to doublet them with a long-sleeved climb or artistic sweater to hang on to the balance. This also works in invert: if you're wearing overdone pants, it's OK to depict a play with more excoriate up finest unbigoted a rarely!

nase.womannn.be

nase.womannn.be | 11.05.2019


Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I've truly enjoyed surfing around your blog posts. In any case I will be subscribing to your feed and I hope you write again soon!
nase.womannn.be

Any longer here’s a trouble because I rub off last heels that clank

hoe verleid ik een meisje | 11.05.2019

In the proffer mood here’s a mess because I chevy heels that clank, or quite my gait causes my heels to clank. If you waive ntedri.ticme.nl/online-consultatie/hoe-verleid-ik-een-meisje.php flats like me, assess thoroughly sticking some felt implement pads underneath your shoes. Verbatim do not be seated on this, you’ll virtuous grass away, wane, tune in to a concussion and accuse me. Ordain in a stretch over of rubber-soled shoes. If you vex into high-fidelity mighty heels, jump on the carpet as much as possible.

My site

UlyssesPop | 11.05.2019

SladkihTamara949@mail.ru

<< 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>

Přidat nový příspěvek