Na podzim roku 2009 to vypadalo, že s lezením, horami a sportem je konec. Zcela nečekaně mi byl totiž kvůli skryté vrozené srdeční vadě implantován kardiostimulátor. Přesto se mi s pomocí lékařů podařilo vrátit zpět do hor a na skály. Cesta to rozhodně lehká nebyla.

Na klidu mi přidává i dálková monitorace srdce, na kterou jsem napojená. Díky rozvoji vědy a techniky v oblasti medicíny jsem pod kontrolou lékařů, ať jsem prakticky kdekoliv na celém světě. Jsem totiž napojená na CareLink, přes který mě můj lékař může sledovat i v těchto odlehlých končinách a ví, jak mi srdce šlape.

Takřka veškerý svůj volný čas se snažím trávit sportováním, touláním se po horách, lezením po skalách a cykloturistikou. Chladnou mě nenechávají ani feraty a zimu si krátím na skialpinistických lyžích. A když zrovna neběhám, nelezu po horách nebo, jak říkávala moje babička, "někde nespouzím", tak s radostí sbalím udice a vyrazím rybařit.

Roli kavárenského povaleče jsem vyměnila za milovníka hor a přírody docela pozdě - až kolem pětadvacátého roku. S o to větší vervou jsem se však vrhla do poznávání horského prostředí. Postup byl klasický. Nejprve následovaly letní turistické toulky po moravských a českých kopcích. Brzy mi ale byla česká zem malá, tak jsem začala poznávat přírodní krásy našich východních sousedů. Malý batoh jsem stále častěji měnila za větší a z jednodenních akcí se postupně stávaly vícedenní, a to v kteroukoliv roční dobu.

Zatím se mi podařilo vystoupit nejvýše do výšky 7219 metrů, kdy mi o fous kvůli mé neopatrnosti uniklo vrcho Muztagh Aty (7549 m) v Pamíru. V Alpách na jsem stanula na 12 čtyřtisícových vrcholech, dále pak Huayna Potosí (6088 m) v Bolivii, na Noshaqu v Afghánistánu to byla výška 6500 m, vrchol Mera Peak (6461 m) v Himalájích, nejvyšší vrchol Kavkazu Elbrus  (5642 m) a pamírská šestitisícovka Pik Razdělnaja (6215 m).

V žádném odvětví sice nevynikám, za to všechny aktivity dělám s láskou. Strašně se bojím bouřek a medvědů. Miluji jaro, romantické usínání pod hvězdnou oblohou, východy Slunce a pořádného macka na rybářském háčku.

Deset let jsem pracovala v novinách, dlouhá léta publikují své texty v časopisech Lidé a země, Lidé a hory, Lidé a země, Montana a Svět outdooru, v časopise Treking i v jeho elektronické verzi www.treking.cz.  Nyní pracuji jako radiologická asistentka ve Fakultní nemocnici Olomouc.